Untitled-1

تور نخجوان

آشنایی با جمهوری خود مختار نخجوان

قبل از رزرو تور نخجوان بهتر از با این جمهوری خود مختار آشنا شوید. این جمهوری در شمال غربی ایران قرار دارد. و با استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی هم مرز است. نخجوان از جنوب و جنوب غرب و در امتداد رود آراز (ارس) با ایران و در حدود ۱۱ کیلومتر در سمت غرب با ترکیه هم مرز است. حدود ۳۷۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. طبیعت نخجوان بسیار زیبا و بکر و دست نخورده است.
نخجوان، اردوباد، جلفا، شرور، شاهبوز، کنگرلی، بابک و صدرک از بخشهای نخجوان به شمار می آیند و در ترکیب جمهوری آذربایجان می باشد. ولی ارتباط زمینی آن فقط از طریق دالانی برقرار است که از سوی ایران در اختیار اهالی آن قرار گرفته است. این شهر از لحاظ سیاست خارجی، دفاع و گمرک تابع باکو است. و در بقیه مسائل اقتصادی و فرهنگی به صورت مستقل عمل می کند. بالاترین نهاد سیاسی و حقوقی این جمهوری خود مختار مجلس عالی نخجوان است.
تور نخجوان به اندازه برخی از تورهای خارجی مشهور و شناخته نیست اما تجربه آژانس مسافرتی اولدوز گشت شرق از بازخوردهای مثبت مسافران و خاطرات دلپذیرشان از این شهر زیبا، آرام و بکر تاییدی است بر درستی تصمیم ما در معرفی هر چه بیشتر آن به عنوان مقصدی خاص در میان انبوه تورهای خارجی نخجوان تصویری ماندگار و متفاوت از خود در ذهن شما به جای خواهد گذاشت.
واحد پولی جمهوری خودمختار نخجوان نیز منات می باشد که حدودا معادل ۱٫۷ دلار می باشد. برای تهیه منات مورد نیاز میتوانید از صرافی های لب مرز تهیه کنید. و نیز می توانید با تبدیل دلار به منات از طریق بانک مقدار مورد نیاز منات خود را تهیه کنید.
جاذبه های گردشگری شهر نخجوان:
۳- قلعه قدیمی
۴- موزه حیدر علی اف
۶- غار اصحاب کهف
۸- غار دوزداغ
۹- دریاچه اوزون اوبا

هتل های شهر نخجوان:

هتل دوزداغ نخجوان (۵ ستاره)
هتل تبریز نخجوان (۵ ستاره)
هتل ساعت میدانی (۴ ستاره)
هتل گرند نخجوان (۳ ستاره)
هتل آوتو واغزال (۳ ستاره)
.
.مراکز خرید شهر نخجوان:

۱- AVM

۲- الیت ۵۷

۳- جهان ای وی ام

۴- کوتون

شماره رزرو تور نخجوان:  ۷۱۰۵۷۸۹۸-۰۲۱

مطالب مرتبط