Untitled-1

پرواز نخجوان به باکو

پرواز نخجوان به باکو، اگر قصد مسافرت از طریق نخجوان به باکو را دارید فقط می توانید بصورت هوایی از نخجوان به باکو پرواز کنید بدین منظور شرکت هواپیمایی آزال ایرلاین هر روزه چندین پرواز با هواپیماهای مدرن در این مسیر برقرار کرده که شما می توانید با استفاده از مرز جلفا و ورود به منطقه نخجوان با کرایه تاکسی به فرودگاه نخجوان رفته و از آنجا به سمت باکو پرواز کنید.دقت داشته باشید که جهت سفر به باکو نیازمند ویزای باکو آذربایجان خواهید بود.

 

برای اطلاع از قیمت پرواز های نخجوان به باکو با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

رزرواسیون پرواز نخجوان به باکو:  ۷۱۰۵۷۸۹۸ – ۰۲۱

 

 

ورود به منطقه نخجوان ویزا نیاز نداشته و بصورت مرزی اجازه ورود صادر می شود ولی جهت سفر به باکو باید ویزای باکو آذربایجان را از قبل دریافت نمایید.
یادآور می شود که بلیط پرواز نخجوان به باکو بصورت اینترنتی قابل خرید نمی باشد و باید از طریق دفاتر فروش بلیط در آذربایجان یا در محل فرودگاه نخجوان تهیه نمایید. پروازهای این مسیر توسط هواپیمایی آزال ایرلاین با هواپیماهای بوئینگ ۷۵۷،ایرباس ۳۱۹ و امبرائر انجام می شود.

 

 

فرودگاه بین المللی نخجوان:

فرودگاه بین‌المللی نخجوان (Nakhchivan Airport) فرودگاهی همگانی-نظامی است که در سال ۱۹۷۶ برای هواپیماهایی مانند یاک ۴۰ (Yak-40)، آن ۲۴ (An-24) و هواپیماهای مشابه احداث ساخته شده است. تا سال‌های متمادی پروازهای این فرودگاه فقط به مقصد باکو و برعکس انجام می‌شد، تا این که در نیمه دهه ۹۰ میلادی و به دنبال محاصره نخجوان توسط نیروهای آمریکایی، فرودگاه تنها راه ارتباطی این ناحیه با سایر مناطق بود و از این رو، طرح توسعه آن به دستور حیدر علی‌اف (رئیس جمهوری وقت) در مدت بسیار کوتاهی و توسط نیروهای بومی انجام شد. در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ فرودگاه مجددا و طبق استانداردهای بین المللی مورد بازسازی قرار گرفته و در اختیار مسافران قرار گرفت.

 

فرودگاه نخجوان دارای یک پایانه مسافری و باند بتنی به طول ۳۳۰۰ متر است که در ارتفاع ۸۷۳ متری از سطح دریا قرار دارد. همچنین پایانه باربری فرودگاه توانایی پذیرش و جابه‌جایی ۴۰۰ تن بار را داشته و از نظر کیفیت خدمات و امنیت جایگاه مهمی در صنعت هوانوردی آذربایجان ایفا می‌کند. پایانه فرودگاه نیز دارای دو طبقه است و واحد پذیرش آن از توانایی ثبت و انجام امور ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر مسافر در ساعت را دارد. البته همانند سایر فرودگاه‌های بین‌المللی سالن فرودگاه نخجوان شاهد حضور رستوران‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌های متعدد و سایر امکانات رفاهی مورد نیاز برای مسافران است. علاوه بر این، در محوطه فرودگاه پارکینگی برای امانت خودروهای مسافران در ازای پرداخت مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده است.

 

 

پرواز هایی که از نخجوان انجام می شود:

در حال حاضر بیشتر سفرهای زمینی به نخجوان از خاک ایران به صورت زمینی انجام می‌شود و پروازی از ایران یا توسط خطوط هوایی ایرانی به این شهر ثبت نشده است. ولی در صورت تمایل گردشگران ایرانی به عزیمت از نخجوان به سایر شهرهای آذربایجان از جمله باکو می‌توانند از پروازهای زیر استفاده کنند.

آذربایجان ایرلاینز (Azerbaijan Airlines): فرودگاه حیدر علی‌اف باکو، فرودگاه گنجه

اونور ایر (Onur Air): فرودگاه آتاتورک استانبول

ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines): فرودگاه آتاتورک استانبول

یوتی ایر اوییشن (UTair Aviation): فرودگاه بین المللی ونوکووا (Vnukovo International Airport) مسکو

 

 

برای اطلاع از قیمت پرواز های نخجوان به باکو با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

رزرواسیون پرواز نخجوان به باکو:  ۷۱۰۵۷۸۹۸ – ۰۲۱