آیا نخجوان ویزا دارد؟

برای تهیه ی ویزای نخجوان باید لب مرز با همراه داشتن پاسپورت خود آن را تهیه کنید و هزینه آن تقریبا نفری ۲۳ منات است که  معادل تقریبا ۵۰۰۰۰ تومان است.

همچنین هزینه خروجی  نیز باید پرداخت کنند که آن هم نفری ۲۵۰۰۰ تومان است.

بهتر است پول رایج خود را که همان منات است لب مرز تهیه کنید.

 

کلیه اتباع کشورمان برای سفر به نخجوان احتیاج به ویزا دارند اما بر خلاف ویزای آذربایجان که میبایست جهت اخذ ویزا به سفارت کشور آذربایجان مراجعه کرد برای سفر به نخجوان نیازی به مراجعه به سفارت خانه و یا کنسولگری آذربایجان نمی باشد و ویزا به صورت فرودگاهی صادر میشود .

ویزای فرودگاهی به ویزای گفته میشود که نیازی به طی کردن مراحل اداری نبوده و ویزا  در کشور مبدا صادر می شود.

البته عبارت فرودگاهی به این معنی نمی باشد که شما حتما باید با هواپیما به نخجوان سفر کنید تا بتوانید ویزا بگیرید بلکه در سفر زمینی و از مرز جلفا نیز می توانید ویزای فرودگاهی دریافت کنید .

بعد از انجام مراحل گمرکی در داخل کشور و عبور از پل چوبی رود ارس قبل از ورود به ساختمان گمرک نخجوان یک اتاقی وجود دارد که بالای آن نوشته visa برای اخذ ویزا پاسپورت خود را به ماموری که در آن اتاق است تحویل می دهید و در عرض چند دقیقه مهر ورود و یا همان ویزا به پاسپورت شما زده می شود.

هزینه ویزای نخجوان ۱۰ یورو می باشد به پول کشورمان حدود ۴۰ هزار تومان می شود.

ویزای فرودگاهی نخجوان ۱۵ روزه می باشد و شما فقط ۱۵ روز میتوان در نخجوان اقامت کنید .

با ویزای نخجوان امکان سفر به کشور آذربایجان وجود ندارد اما با ویزای آذربایجان میتوانید به نخجوان سفر کنید .

در جمهوری نخجوان امکان دریافت ویزای آذربایجان وجود ندارد و کسانی که قصد سفر به آذربایجان از طریق نخجوان را دارند می بایست از قبل ویزای آذربایجان را تهیه نمایند.

نکته خیلی مهم : اگر قصد اقامت بیش از ۱۰ روز را در نخجوان دارید حتما باید محل اقامت خود را به ثبت برسانید . برای ثبت محل اقامت در هنگام ورود به مسئولین گمرک نخجوان بگویید که قصد اقامت بیش از ۱۰ روز را دارید و میخواهید محل اقامت خود را ثبت کنید. برای ثبت محل اقامت حتما باید محل اقامت شما مشخص شده باشد این محل میتواند هتل – خانه کرایه ای ، خانه اقوام و آشنایان در نخجوان و … باشد . اگر محل اقامت شما مشخص نشده است بعد از مشخص شدن محل اقامت با مراجعه به یکی از مراکز انتظامی اقدام به ثبت محل اقامت خود نمایید . بعد از ثبت محل حتما رسید دریافت نمایید.

در صورت ثبت نکردن محل اقامت و اقامت بیش از ۱۰ روز در هنگام خروج یا باید جریمه سنگینی را پرداخت نمایید و یا از ورود به کشور نخجوان و آذربایجان برای ۵ سال محروم خواهید شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *