ویزای نخجوان را باید لب مرز با همراه داشتن پاسپورت خود آن را تهیه کنید و هزینه آن تقریبا نفری ۲۳ منات است که  معادل تقریبا ۵۰۰۰۰ تومان است.

همچنین هزینه خروجی  نیز باید پرداخت کنند که آن هم نفری ۲۵۰۰۰ تومان است.

بهتر است پول رایج خود را که همان منات است لب مرز تهیه کنید.

 

 

نخجوان تنها شهر مرکزی جمهوری خودمختار نخجوان است که در جنوب منطقه قفقاز و شمال رود ارس قرار دارد. همچنین، نخجوان از ناحیه جنوبی به ایران متصل بوده و دارای نزدیک به ۱۶۳ کیلومتر مرز مشترک با این کشور است و تنها ۴۰ کیلومتر از مرز جلفا فاصله دارد.

نخجوان علاوه بر حفظ آثار تاریخی خود از جمله مقبره‌ی مومنه خاتون، موزه‌ی روباز قوچ سنگی با چشم‌انداز آرارات، موزه ی  حیدر علی‌اف و موزه‌ی فرش و گلیم، با توسعه بافت جدید خود مانند مراکز خرید و  رستوران های متنوع هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از کشورهای همجوار نظیر ایران و ترکیه است.

ویزای توریستی نخجوان

طبق قوانین جمهوری خودمختار نخجوان به جز کشورهای عضو اتحادیه جماهیر شوروی سابق، کلیه اتباع خارجی از جمله شهروندان ایرانی برای ورود به این کشور ملزم به دریافت ویزا از طریق سفارت آذربایجان ، آژانس‌های مسافرتی، پایانه‌های مرزی یا ویزای الکترونیک هستند.

بر اساس توافق‌نامه رسمی، کلیه شهروندانی که قصد سفر به باکو را دارند به هنگام دریافت ویزای آذربایجان می‌توانند ویزای یک بار ورود سفر به نخجوان را نیز در کنار آن دریافت کنند. در این رابطه، گردشگران ایرانی می‌توانند در صورت تمایل از طریق فرودگاه حیدر علی‌اف باکو به فرودگاه نخجوان سفر کرده و ویزای فرودگاهی را به محض ورود دریافت کنند. ویزای فرودگاهی به ویزایی گفته می‌شود که نیازی به طی کردن مراحل اداری نداشته و در کشور مقصد صادر می‌شود.

البته در حال حاضر به دلیل بعد مسافت اغلب سفرها به نخجوان از طریق زمینی و عبور از پایانه‌های مرزی جلفا و پلدشت انجام می‌شود؛ بنابراین، این گروه از گردشگران نیز می‌توانند روادید خود را به راحتی در این پایانه‌ها دریافت کنند.

اعتبار ویزای نخجوان

اعتبار ویزای فرودگاهی نخجوان ۱۵ روزه است.

هزینه ویزای نخجوان ۱۰ یورو (در حدود ۴۰,۰۰۰ تومان) است. 

مدارک لازم برای دریافت ویزای نخجوان

  • گذرنامه دارای اعتبار حداقل شش ماهه
  • تکمیل فرم تقاضا در صورت لزوم
  • پرداخت هزینه ویزا

نکته‌ها:

۱) با توجه به ادامه مناقشه قره باغ میان دولت‌های آذربایجان و ارمنستان بازدید یا سفر به این منطقه از طریق خاک جمهوری آ‌ذربایجان و نخجوان برای کلیه شهروندان خارجی ممنوع است.

۲) با ویزای نخجوان امکان سفر به کشور آذربایجان وجود ندارد، ولی با ویزای آذربایجان می‌توانید به نخجوان سفر کنید.

۳) در جمهوری نخجوان امکان دریافت ویزای آذربایجان وجود ندارد و کسانی که قصد سفر به آذربایجان از طریق نخجوان را دارند، باید از قبل ویزای آذربایجان را تهیه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *